تجارب خواندنی از تأثیر آموزش بر توسعه فردی (داستان اول)

تأثیر آموزش برتوسعه فردی و ارتقاء شغلی

اولین قسمت از سری “تجارب خواندنی از تأثیر آموزش بر توسعه فردی و ارتقاء شغلی” را با داستانی زیبا از نحوه اثرگذاری و اعتماد سازی از جناب آقای مهندس حسن عباسی، مشاور و مدیر فروش واحد های تجاری بزرگ بازار اطلس – جامع ترین مرکز تخصصی جهیزیه و لوازم منزل کشور – شروع می کنیم.

آقای مهندس عباسی تحصیل کرده رشته مهندسی نرم افزار، برای اولین بار استعداد ویژه خود را در فروش با شروع کار در قسمت بازرگانی یک شرکت مهندسی کشف کرد. در همان موقع به توصیه یکی از دوستان فعالیت های خود را  به طور جدی در حوزه توسعه فردی، ارتقاء دانش و تقویت مهارت فروش با شرکت در کارگاه های آموزشی و مطالعه بهترین منابع وکتاب ها در زمینه فروش و بازاریابی آغاز می کند.

ایشان از سال ۹۲ در بخش فروش واحد های تجاری بزرگ بازار اطلس و مجتمع تجاری-تفریحی پارک بازار مشغول به کار هستند و همچنان بطور جدی در مسیر توسعه فردی خود سرمایه گذاری می کنند.

از زیباترین تجارب شغلی مهندس عباسی، فروش یکی از واحد تجاری پارک بازار به زوج جوانی است که به قصد خرید اجاق گاز به مجتمع آمده بودند. آقای فاضلی که به همراه همسرش برای خرید اجاق به مجتمع آمده بود، بعد از کلی گشتن در بازار از خرید آن ناامید می شود. حدود ساعت ده شب در سینما پردیس اطلس، زمانی که این زوج جوان قصد داشتند به سیانس ساعت ده برسند با مهندس عباسی آشنا می شوند. مهندس عباسی در فرصتی اندک به صورت آسانسوری پروژه سرمایه گذاری را به آنها معرفی می کند، اما چون این دو نفر عجله داشتند، توضیحات بیشتر را به بعد از اتمام فیلم موکول می کند. شماره تماس بین آنها رد و بدل می شود و خریدار داستان ما تا ساعت ۱۲ منتظر آقای فاضلی می ماند. بعد از تمام شدن فیلم، زوج جوان در کمال ناباوری می بینند که مهندس عباسی علی رقم اینکه از ساعت کاریش گذشته بود برای مشاوره منتظر آنها بوده است.  او در کمال صبر و خوشرویی پیشنهاد خرید یک واحد تجاری در پارک بازار را برای آقای فاضلی تشریح می کند و حتی با صداقت کامل درصد ریسک و موفقیت پروژه را هم توضیح می دهد. گفتمان بین آنها در حال قدم زدن در بازار تا ساعت ۱ شب طول می کشد.

این خریدار بالقوه که هنوز برای تصمیم گیری نهایی نیاز به زمان و فکر داشته به مدت دو هفته برای پرسیدن سؤال های مختلف با مهندس عباسی در ارتباط بوده است. با توجه به نحوه پیگیری و پاسخگویی تأثیرگذار این فروشنده، خریدار اطمینان لازم را کسب کرده و همان واحد تجاری که مهندس عباسی پیشنهاد می دهد را خریداری می کند. جالب است بدانید که آقای فاضلی و همسرش هنوز اجاق گازی نخریده اند!

در متن نامه تقدیر از آقای مهندس عباسی داستان را از زبان مشتری بخوانید:

 تأثیر آموزش برتوسعه فردی

 تأثیر آموزش برتوسعه فردی

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *