تکنولوژی شبیه ساز برای آموزش کارکنان ناوهای هواپیمابر در نیروی دریایی آمریکا

تکنولوژی شبیه ساز برای آموزش کارکنان ناوهای هواپیمابر در نیروی دریایی آمریکا

دفتر جهانی تحقیقات دریایی با همکاری نیروی دریایی آمریکا بر روی یک برنامه شبیه ساز جهت آموزش کارکنان نیروهای ناوهای هواپیمابر کار می کنند. تکنولوژی سه بعدی این برنامه شبیه ساز همانند آنچه در بازی های کامپیوتری می بینیم است و کنترل کننده‌های پرواز،‌ ناظران و دیگر خدمه‌ ناوها این امکان را پیدا می کنند که بدون حضور در یک کشتی آموزش های لازم را دریافت و تمرین کنند.

با وجود اینکه نیروی دریایی آمریکا به این موضوع باور دارد که هیچ روشی جایگزین آموزش حضوری و تجربه واقعی نیست، اما به کارگیری این تکنولوژی نوین می تواند در آموزش کارکنان تازه کار مثمر ثمر واقع شود. به عنوان مثال در محیط واقعی کار، آمد و رفت سریع بالگردها و هواپیماها روی عرشه ناو هواپیمابر در همان روز اول کار نیروی تازه کار را گیج کرده و مانعی بزرگ برای فرایند یادگیری او خواهد بود.

قابل به ذکر است که ناو های هواپیمابر با نظم بالایی مدیریت می شوند و هماهنگی های لازم برای نشستن و بر خاستن هر کدام از هواپیماها ارزشی معادل ده‌ها میلیون دلار دارد، در نتیجه وجود نیروی کاملا حرفه‌ای و متخصص برای جلوگیری از تلفات و ضررهای احتمالی بسیار حایز اهمیت است.

شما می توانید شباهت جالبی را بین نظم نیروهای ناوهای هواپیمابر و کارگروهی مورچه ها مشاهده کنید و حتی در نگاه نخست فکر کنید که تنها شانس مانع رخ دادن یک فاجعه در این کشتی های عظیم می شود. اما این عملکرد حساب شده و دقیق فقط و فقط به دلیل حضور تعداد زیادی افراد متخصص و آموزش دیده بوده که کار عالی آنها نتیجه یک هماهنگی و کارتیمی قوی است.

در کل می توان گفت این روش نوین آموزش کارکنان می تواند هم در راستای آموزش نیرویی هماهنگ و حرفه ای  و هم کاهش هزینه ها به کار گرفته شود. همچنین نیروی تازه کار با استفاده از  شبیه ساز آموزش ناو هواپیمابر قادر خواهد بود بدون اخلال در کار نیرو های اصلی از ساعات بیشتری آموزش بهره ببرد.

و البته باید توجه داشت که این اولین بار نیست که نیروی دریایی آمریکا با دنیای بازی‌های ویدیویی مواجه می شود. در گذشته هم از دسته ایکس باکس برای آموزش کنترل زیردریایی‌ها استفاده شده است.

 

 

 

منبع:

First of its kind simulator provides training for aircraft carrier flight deck teams

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *