شرکت های موفقی که از آموزش آنلاین استفاده می کنند!

آموزش آنلاین

چرا آموزش آنلاین

با پیشرفت فناوری، روش های نوین آموزش سازمانی به خصوص آموزش غیر حضوری و یا همان آموزش آنلاین در راستای بهبود الگوهای یادگیری و ارتقاء کیفی کسب و کار مورد استقبال بالایی قرار گرفته است. به همین دلیل ما شاهد ورود آموزش سازمانی به حوزه جدید همگام با سرعت حرکت دنیای مدرن کسب و کار بوده ایم.

ما در این مقاله مفهوم آموزش و مزایای حقیقی آن را بیان کرده و ۹ شرکت برتر را که از آموزش آنلاین بهره گرفته اند معرفی می کنیم.

در ابتدا لازم است مفهوم آموزش سازمانی به خوبی درک شود. در هر سازمانی آموزش سازمانی همان استراتژی تدوین شده جهت ارائه دانش و مهارت های مورد نیاز کارکنان است تا به کمک آن عملکرد خود را بهبود بخشیده و در کسب و کار خود به موفقیت دست پیدا کنند. هر سازمان موفقی باور دارد که پیشرفت سرمایه انسانی عامل اصلی پیشرفت کل سازمان است.

در استراتژی های جدید آموزش سازمانی، مدیران آموزش مراحل مختلف آموزش (عارضه یابی و نیازسنجی، برنامه ریزی، اجرای آموزش و ارزیابی نتایج) را با سیاست های برونسپاری به شرکت ها و موسسات آموزشی درون سازمانی واگذار می کنند.

با توجه به پیچیدگی اجرای مراحل آموزش در سازمان ها به خصوص سازمان های بزرگ با وجود تعداد زیاد فراگیران، برنامه آموزشی باید به صورتی هوشمندانه و با پشتیبانی یک استراتژی رسمی و اجرایی تعریف شود.

در مرحله اجرای هر استراتژی “شروع” سخت ترین قسمت کار است. در استراتژی های موفق پیشنهاد می شود با الویت بندی نیازهای آموزشی، برنامه آموزشی خود را با یادگیری دانش و مهارت هایی شروع کنید که بیشترین منافع را برای کسب و کار شما خواهد داشت. همچنین باید برای آموزش دانش و مهارت مورد نظر در رابطه با انتخاب بهترین الگوی آموزش به درستی تصمیم گیری شود. با در نظر گرفتن محتوای آموزشی و سبک های یادگیری فراگیران می توان از روش های مختلفی مانند آموزش آنلاین (مجازی)، آموزش ترکیبی (ترکیب آموزش حضوری و آنلاین) و یا حتی وبینارها و وب کنفرانس ها بهره جست.

هدف گذاری برای تدوین یک استراتژی آموزشی بسیار حائز اهمیت می باشد. یک استراتژی آموزشی زمانی ارزشمند خواهد بود که در آن اهدافی قابل دسترسی و اندازه گیری طوری تعریف شده باشد که بتوان براساس آن میزان اثربخشی برنامه آموزشی را ارزیابی کرد. علاوه بر این، آموزش سازمانی مؤثر بدون شک تنایج مثبتی همچون افزایش تعهد و ارتقاء بهره وری سرمایه انسانی را به همراه خواهد داشت.

روش های آموزش سازمانی (بیشتر بخوانم)

آموزش آنلاین در ۹ شرکت معتبر و موفق جهان

قبلا هم اشاره کردیم، موفقیت هر کسب و کاری ارتباط مستقیمی به نیروی انسانی آموزش دیده و متخصص دارد. نیمی از سودآورترین شرکت ها و سازمان های جهان بودجه قابل توجهی را به بخش آموزش مجازی اختصاص داده و با بهره گیری از ابزارهای مدرن در آموزش سازمانی خود نتایج رضایت بخشی کسب کرده اند.

آموزش آنلاین

Shell

Shell از بزرگ ترین غول های صنعت نفت و گاز که با وجود ۹۲۰۰۰ کارمند در ۷۰ کشور دنیا فعالیت دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۶ تصمیم گرفت برای ارتقاء کیفیت خدمات و افزایش سود اصلاحاتی را در زمینه آموزش کارکنان خود اعمال کند. این سیستم جدید آموزش می بایست تمام کارکنان با زبان های مختلف را پشتیبانی کرده و با سیستم مدیریتی این سازمان مطابقت می داشت.

این سیستم آموزشی در قالب پرتال آموزشی Shell Open University  و ارائه خدمات و ابزارهای گونان آموزشی (دوره های آنلاین، وب سایت ها و کتاب های الکترونیکی) در دسترس کارکنان می باشد. کارکنان علاوه بر آن قادر خواهند بود توانایی ها و شایستگی های خود را قبل و بعد از هر آموزش مورد ارزیابی قرار دهند.

آموزش آنلاین

Toyota

تویوتا موتور تولید کننده چند ملیتی خودرو (سومین فروشنده بزرگ جهان) در ۲۸ کشور ۳۴۰۰۰۰ کارمند در اختیار دارد. این شرکت در سال ۲۰۰۵ با به کار گیری سیستم الکترونیک، آموزش ۱۸۰۰۰ نفر از تکنیسن ها مهندسین خود را تحت پوشش قرار می دهد. در سال ۲۰۱۳ نیز نرم افزار آموزش مجازی خود را به آخرین نسخه ارتقاء داده که برای ده ها تن از توزیع کنندگان و صدها فروشگاه خرده فروشی در بیش از ۵۰ کشور آموزش ارائه می کند.

سانن رنه گلازا، مدیر ارشد شرکت فناوری فناوری اطلاعات تویوتا موتور، در مورد آموزش آنلاین سازمانی گفته است : “من متوجه شدم که آموزش افراد با آموزش آنلاین در مورد تغییر مدیریت بسیار مهم است. این چیزی بزرگتر از آماده کردن افراد در مورد نحوه استفاده از سیستم است؛ این در مورد تغییر نحوه تفکر درباره به دست آوردن اطلاعات است.”

برنامه آموزش تویوتا شامل ۱۵۰ کلاس برای کارکنان فنی تأیید شده و همچنین دوره های آموزشی برای کارکنان غیر فنی که به عنوان توزیع کننده در اروپا و آسیا کار می کنند، می باشد.

آموزش آنلاین

PayPal

PayPal شرکتی آمریکایی، یک سیستم پرداخت آنلاین را مدیریت و از بیش از ۱۰۰ ارز برای عملیات بانکی روزانه را پشتیبانی می کند.

دراک هان، افسر ارشد آموزش در PayPal، گفته است: “قطعا چیزی که باعث شود که افراد  خوبتان بمانند و کار خود را بهتر انجام دهند، ارزش سرمایه گذاری دارد.”

این شرکت با راه اندازی Udemy for Business کتابخانه ای وسیع برای کارکنان خود فراهم کرده است. در این کتابخانه بیش از ۲۵۰۰ دوره آموزشی در دسترس فراگیران بوده که با توجه به وقت و سرعت مناسب خود مطالعه کنند.

بعد از اجرای این برنامه آموزش آنلاین تعداد فراگیران افزایش پیدا کرده و هزینه های آموزش سازمانی برای PayPal تا ۲۵ درصد کاهش یافته است.

آموزش آنلاین

Pitney Bowes

Pitney Bowes از بزرگ ترین شرکت های سرویس های پستی و تامین کنندگان تجهیزات که در ۳۳ شهر آمریکا و ۳ کشور انگلستان، هند و ژاپن فعالیت دارد. این شرکت دارای ۱۴۰۰۰کارمند در سراسر جهان بوده که تنها تیم خدمات Presortخود بیش از ۴٫۰۰۰ کارمند دارد که به ۱۷ زبان صحبت می کنند.

این شرکت نیز Udemy for Business را برای آموزش تیم مهندسی خود انتخاب کرده است. هر فرد می تواند یک برنامه آموزشی را بر اساس نیازهای تخصصی شغلش و همچنین توسعه فردی خود برای طول عمر در نظر بگیرد. ۸۴ درصد از کارمندان از این سیستم آموزشی استفاده کردند و در بین آنها نفرات برتر تأثیرات مثبت آن را گزارش داده اند.

آموزش آنلاین

Booking.com

Booking.com، یک بستر رزرو آنلاین در آمستردام هلند که در سال ۲۰۰۵ توسط شرکت رزرو ایالات متحده خریداری شد. این شرکت هم زمان با رشد بازار جهانی آنلاین تصمیم به راه اندازی آموزش الکترونیک برای کارکنان تازه وارد خود گرفت. آموزش آنلاین با استقبال قابل توجهی از سمت کارکنان مواجه شد و افراد زیادی ساعت های طولانی برای توسعه مهارت های فنی خود وقت می گذاشتند.

Kirk Davies، مدیر آموزش دیجیتال شرکت booking.com می گوید: “ما به دنبال ایجاد یک فرهنگ یادگیری کلی بودیم، اما به طور خاص هم می خواستیم، کارمندان داخلی Booking.com را به یادگیری تشویق کنیم تا با مهارت های جدید، فرصت های جدیدی در شرکت ما پیدا کنند، نه اینکه پس از چند سال ما را ترک کنند.”

آموزش آنلاین

Verint

Verint از معتبرترین شرکت های توسعه دهنده ی ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری برای مدیریت ارتباط با مشتری و امنیت اطلاعات، که در حال حاضر در سراسر جهان دفاتر متعدد فعال با بیش از ۲۵۰۰ متخصص دارد. این شرکت برای آموزش فروشندگان خود در اروپا، خاورمیانه و آفریقا از سیستم آموزش مجازی استفاده کرد و بدین طریق موفق شد شاخص کلیدی عملکرد (KPI) خود را ارتقاء دهد. در خلال این آموزش آنلاین فراگیران با آزمون ها و تکالیف هفتگی سرگرم کننده درگیر شده و انگیزه بیشتری برای یادگیری محتوای آموزشی پیدا می کردند.

آموزش آنلاین

 Lyft

Lyft یک شرکت رو به رشد حمل و نقل که فعالیت خود را از طریق یک اپلیکیشن مدیریت می کند. در ابتدا مدیریت آموزش نیرو های تازه استخدام شده در این شرکت با چالش هایی مانند تأمین بودجه و نحوه زمانبندی و انتخاب محتوای آموزشی درگیر بود.

در حال حاضر با وجود سیستم آموزش آنلاین و برنامه خود-انتخابی، مدیران بخش های مختلف قادر هستند تیم خود را با مهارت های جدید توانمند سازند و همچنین مانند یک مربی بر روند یادگیری آنها نظارت داشته و آموزش آنها را هدایت کنند.

آموزش آنلاین

Crouse Hospital

بیمارستان کروز، یک موسسه بهداشتی غیرانتفاعی خصوصی، با بیش از ۲٫۷۰۰ کارمند یکی از بزرگترین کارفرمایان نیویورک مرکزی است. قبل از تغییر سیستم آموزشی به آموزش آنلاین، مدیران این بیمارستان برای برنامه ریزی آموزش و توسعه منابع انسانی خود وقت زیادی را به خاطر کاغذ بازی ها و روال اداری کلاس ها از دست می داند.

از سال ۲۰۱۵ با بهره گیری از تکنولوژی، مربیان به راحتی دوره های آموزشی را تعریف کرده و محتوای آموزشی مورد نیاز فراگیران را در اختیارشان قرار می دهند. علاوه بر این به واسطه آموزش آنلاین نتایج و گزارشات دوره های آموزشی در کمترین زمان قابل پیگیری می باشد. این سیستم جدید با صرفه جویی در زمان تأثیر به سزایی بر عملکرد کارکنان داشته است.

آموزش آنلاین

Global Campus

Global Campus به عنوان یک پردیس آنلاین دانشگاه ایالتی کلرادو، که در سال ۲۰۱۶ یکی از اولین راهبردهای تولید شده برای کارکنان آموزش عالی راه اندازی کرد. Derrick Pope، مدیر ثبت نام در پردیس جهانی، با به کارگیری گیمیفیکیشن عنصر جذابیت و سرگرمی را به سیستم آموزش سازمانی خود اضافه کرد. این سیاست اهداف خاصی را دنبال می کرد که اول از همه تشویق کارکنان به توسعه فردی و شغلی در ازای دریافت پاداش بود.

دریک می گوید: “برای چندین سال من امکان استفاده از گیمیفیکیشن را در اداره آموزش عالی را بررسی کردم. در حالی که اکثر کسب و کار ها با هدف انگیزه دادن به مشتریان یا کاربران برای تکمیل مجموعه ای از وظایف به کار خود، از آن استفاده می کردند، من می خواستم این مفهوم را برای توسعه بیشتر مهارت های کارکنان در داخل سازمان به کار ببرم.”

کلام آخر و آموزش آنلاین

آموزش آنلاین

بهره گیری از الگوی های نوین مانند آموزش آنلاین در کسب و کار های موفق و نوآورانه همچون این شرکت ها مطمئنا به ما در صرفه جویی در وقت و هزینه و بهبود شاخص های عملکرد سرمایه انسانی یاری خواهند رساند. همان طور که قبلا هم گفته شد وجود کارکنان متعهد و آموزش دیده عنصر کلیدی افزایش سودآوری خواهد بود.

مؤسسه خدمات آموزشی نمو با همراهی تیم کارشناسان متخصص، برای انتخاب بهترین روش آموزش و طراحی سیستم آموزش سازمانی متناسب با هر کسب و کار در کنار شما خواهد بود.   

برگرفته از “۹ شرکت معروف و موفق که از آموزش سازمانی آنلاین کارکنان استفاده می کنند.”  نوشته رعنا فعال

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *